W Dentica Bieleccy proponujemy korony i mosty pełnoceramiczne Lava™. System Lava™ umożliwia wykonywanie pełnoceramicznych uzupełnień na podbudowach z tlenku cyrkonu. Naturalna transparencja koron i mostów Lava™ pozwala na uzyskanie doskonałych efektów estetycznych, przy jednoczesnym zachowaniu pełnej biozgodności.
Lava_slajder-www

 

Korony i mosty metalowo-porcelanowe są standardem w leczeniu protetycznym. Tego typu prace stosuje się w większości stałych uzupełnień. Nie zawsze spełniają jednak oczekiwania estetyczne i zdrowotne pacjentów. Metale zawarte w tradycyjnych koronach i mostach mogą powodować uczulenia, nie przepuszczają światła i mogą wyglądać mało estetycznie. Ponadto nieszczelne uzupełnienia protetyczne mogą powodować podrażnienia i choroby dziąseł.

Zainspirowane z natury

Alternatywą są korony i mosty pełnoceramiczne Lava™. Uzupełnienia Lava™ są szczelnie dopasowane, nie wywołują alergii, a światło przenika przez nie jak przez naturalny ząb. To sprawia, że korony i mosty pełnoceramiczne Lava™ są bezpieczne, trwałe i wyjątkowo estetyczne. Ta wyjątkowa dokładność osiągana jest dzięki innowacyjnej technologii – precyzyjnemu skanowaniu i cyfrowemu projektowaniu każdej podbudowy Lava™.

tradycyjne-vs.-lava

Najważniejszy jest komfort

Badania wykazały, że wytrzymałość materiału, z którego zbudowana jest korona i most Lava™, jest nawet trzykrotnie wyższa od sił występujących w jamie ustnej podczas żucia. Niezwykłą trwałość uzupełnień Lava™ potwierdzają wyniki wieloletnich badań prowadzonych na całym świecie. Korony i mosty Lava™ są idealne zarówno do zębów przednich, jak i bocznych.

baner_LAVA
Lava™ Plus – korony pełnocyrkonowe

Uzupełnienie pełnoceramiczne, zalecane szczególnie do zębów bocznych. Aby uzyskać jeszcze większą estetykę, w uzupełnieniu Lava™ Plus zastosowano materiał jeszcze lepiej przepuszczający światło oraz większą różnorodność kolorów płynów do barwienia.

Lava™ Ultimate – unikalne rozwiązanie do prac na implantach

Uzupełnienie Lava™ Ultimate to nanoceramika kompozytowa. Podobnie, jak prace z ceramiki szklanej, nie przebarwia się i utrzymuje połysk przez wiele lat. Jest elastyczna i posiada dużą wytrzymałość na zginanie, dzięki czemu jest idealnym rozwiązaniem do prac na implantach.