W tym roku mija 10 lat od momentu, gdy w specjalistycznym gabinecie stomatologicznym Dentica Bieleccy, po raz pierwszy w Raciborzu wprowadzono leczenie implantologiczne.

Uzyskaliśmy certyfikację systemu szwajcarskich implantów Thommen Medical. Specjalistyczne zabiegi wspieramy zaś diagnostyką obrazową w naszej nowoczesnej pracowni tomografii komputerowej. Pozwala to na precyzyjne zaplanowanie całego procesu leczenia – zapewnia lek. stom. Aleksander Bielecki, specjalista protetyki i implantologii w Dentica Bieleccy.

W rezultacie, tego czego poskąpiła natura, dziś potrafi zrekompensować nowoczesna stomatologia. W pełni mogą z niej korzystać pacjenci, którym zdrowe zęby dostarczają poczucia estetyki oraz poprawiają komfort życia. Bez zębów przecież dużo gorzej funkcjonuje układ pokarmowy, nie mówiąc już o nieestetycznych brakach zębowych – zamiast pięknego zalotnego uśmiechu.

Zęby możemy zachować przez całe życie i niekoniecznie musi to być tradycyjna „sztuczna szczęka”. Dlatego, kiedy potrzebna jest poważna stomatologiczna ingerencja – warto pomyśleć o implantach jako nowoczesnej metodzie uzupełnienia braków w uzębieniu, trwałej i najwierniej imitującej funkcjonowanie zębów naturalnych.

Komfort „trzecich” zębów…

Zapewniają niewielkie tytanowe śruby wszczepiane w miejscu po utraconych zębach. Przejmują funkcje utraconego korzenia zęba. Cały zabieg wykonany jest w miejscowym znieczuleniu, identycznym, jak przy ekstrakcji zęba. A kiedy implant zrośnie się z kością, odbudowywane są „widoczne” części zęba, w oparciu o koronki lub mostek, odpowiednio dobrane kolorem i kształtem do naturalnego uzębienia.

Implanty stomatologiczne mogą być stosowane do uzupełnienia pojedynczych braków w uzębieniu, ale i w przypadkach całkowitego bezzębia. W możliwe najlepszy sposób odtwarzają naturalne funkcje zęba, posiadają też szereg innych zalet. – Eliminują dolegliwości związane z tradycyjnym leczeniem i co ważne nie wymagają piłowania sąsiednich, zdrowych zębów. A przy tym mocno i pewnie utrzymują protezę zębową, czym zwiększają komfort mówienia i odczuwania smaku. Doskonale dopasowują się też do łuku zębowego, chroniąc przed zanikiem kości. Dzięki temu możliwe jest zachowanie naturalnego kształtu dziąseł i estetycznego wyglądu twarzy – wymienia specjalista Aleksander Bielecki.

Dentica Bieleccy jako pierwsza w Raciborzu wyspecjalizowała się w wszczepianiu implantów. Gabinet korzysta wyłącznie z najlepszych systemów implantologicznych: Straumann, Thommen Medical, Alpha Bio Tec, CWM Cowellmedi i Dentium, których jest autoryzowanym przedstawicielem. Profesjonalna wiedza poparta doświadczeniem raciborskich stomatologów, pozwala na przeprowadzanie tych innowacyjnych zabiegów w sposób szybki, trwały i bezpieczny dla pacjenta.

Założenie implantu trwa około godziny, a czas gojenia od 6 do 8 tygodni, w zależności od stanu oraz jakości tkanki kostnej. Ból w tym czasie jest stosunkowo nieodczuwalny, a ryzyko wystąpienia jakichkolwiek komplikacji – minimalne – zapewnia doktor Bielecki.

Metoda L-PRF™ pozwala na odbudowę kości szczęki

Współczesna implantologia stomatologiczna potrafi uporać się również z sytuacjami trudnymi, a więc kiedy w leczeniu konieczna jest regeneracja tkanek miękkich lub twardych. – Proponujemy wtenczas rewolucyjną i bardzo skuteczną metodę L-PRF™, która pozwala na wypełnienia ubytków kości wyrostka zębodołowego – tłumaczy Aleksander Bielecki.

Leukocyte-Platelet Rich Fibrin (L-PRF™) polega na pobraniu naturalnego biomateriału z krwi pacjenta, który przyspiesza gojenie i naturalną odbudowę tkanek, bez dodatku środków chemicznych wspomagających regenerację. W ten sposób zmniejsza się stan zapalny i ryzyko infekcji, a ponieważ materiał jest autogenny, minimalizuje się też ryzyko zakażenia. Jednocześnie towarzyszy temu szybka, bezpieczna i prosta procedura medyczna.

Aby dowiedzieć się więcej o zabiegach wszczepienia implantów, warto zasięgnąć informacji u specjalistów. W każdy czwartek w Dentica Bieleccy w Raciborzu udzielane są profesjonalne porady podczas bezpłatnych konsultacji implantologicznych. Wystarczy wcześniej umówić wizytę telefonicznie pod numerem 784 487 332.