W zabiegach stomatologicznych (najczęściej w leczeniu implantologicznym, ale również w endodoncji czy periodontologii) może okazać się konieczna regeneracja tkanek miękkich lub twardych. W Dentica Bieleccy proponujemy rewolucyjną i bardzo skuteczną metodę L-PRF™.

L+PRF

L-PRF™ (z ang. Leukocyte-Platelet Rich Fibrin) to autogenna sieć bogatopłytkowej fibryny, która pozyskiwana jest z krwi pacjenta. Ten naturalny biomateriał obfituje w czynniki wzrostu i cytokiny, które przyspieszają gojenie i naturalną odbudowę tkanek, bez dodatku środków chemicznych wspomagających regenerację.

Wskazania do zastosowania metody L-PRF™

L-PRF™ wspomaga gojenie ran po zabiegach z zakresu chirurgii stomatologicznej i szczękowo-twarzowej. Metoda ta stosowana jest szczególnie w leczeniu implantologicznym, endodontycznym i periodontologicznym, gdzie konieczna jest regeneracja tkanek miękkich lub twardych.

L-PRF™ szczególnie zalecana jest w zabiegach implantologicznych jako metoda wypełnienia ubytków kości wyrostka zębodołowego (augmentacja).

Regeneracja tkanek metodą L-PRF™ przebiega w trzech etapach:

• Etap I: pobranie krwi pacjenta
Od kilku do kilkunastu probówek, maksymalnie około 100-120 ml krwi. To zupełnie bezpieczna dla pacjenta ilość, dla porównania w stacji krwiodawstwa jednorazowo pobiera się 450 ml krwi.

• Etap II: odwirowanie osocza krwi
Probówki z krwią umieszczane są w specjalnej wirówce, która odwirowuje osocze.

• Etap III: obróbka biomateriału
Odwirowane osocze jest następnie poddawane obróbce. Powstają tzw. membrany włóknikowe, w które zaopatrywane są miejsca regeneracji tkanek.

Korzyści z zastosowania metody L-PRF™:

  • przyspieszenie angiogenezy i gojenia
  • zmniejszenie stanu zapalnego i infekcji
  • materiał autogenny, bez ryzyka zakażenia
  • szybka, bezpieczna i prosta procedura medyczna