Nowoczesny stożkowy tomograf komputerowy Carestream 9000 umożliwia uzyskanie trójwymiarowych zdjęć i bardzo precyzyjnych informacji niedostępnych innymi metodami diagnostyki stomatologicznej.

TK_baner_WWW_podstrona

Uzyskany perfekcyjny obraz tkanek 3D daje możliwość dokładnej analizy oraz zaplanowania zabiegu stomatologicznego, z najdrobniejszymi szczegółami. Trójwymiarowy obraz tkanek jest bardzo pomocny w leczeniu endodontycznym, ortodontycznym, implanotologicznym oraz w chirurgii twarzowo-szczękowej.

Wysoki poziom bezpieczeństwa

Stożkowa tomografia komputerowa pozwala na dokonywanie analiz przy znacznie mniejszej ekspozycji pacjenta na promieniowanie, nawet 100 razy mniejszej niż w klasycznej tomografii komputerowej! Efektywna dawka promieniowania otrzymywanego przez pacjenta w czasie badania zawiera się w zakresie 4,7-18,8 milisiwertów (w klasycznej tomografii komputerowej to około 1200-3000 mikrosiwertów).

Jeden aparat do wszystkich zastosowań diagnostycznych

System Carestream 9000, łączy trzy rożne technologie. To doskonałe i kompletne narzędzie do różnorodnych zastosowań diagnostycznych: zdjęć pantomograficznych, cefalometrycznych oraz obrazowania 3D.

System łączenia skanów stitching

Opracowany przez firmę Carestream system łączenia skanów – stitching umożliwia uzyskanie tomografii komputerowej o średnim polu obrazowania o średnicy 75 mm i wysokości 37 mm. Rozwiązanie to pozwala na wykonywanie tym samym aparatem zarówno zdjęć o wysokiej rozdzielczości i bardzo niskiej dawce promieniowania dla pacjenta, jak i radiogramów o większym polu obrazowania. Dzięki temu możliwe jest wykonywanie badań mających zastosowanie w endodoncji (najwyższa dokładność), jak i obrazowania dla celów rozległych zabiegów implantologicznych wymagających obrazowania całej szczęki lub żuchwy.

Międzynarodowy format zdjęć DICOM

System Carestream 9000 generuje zdjęcia w formacie DICOM stanowiącym międzynarodowy standard w zakresie zdjęć medycznych. Dane mogą być więc eksportowane do innych aplikacji wykorzystywanych w medycynie.

UWAGA Specjalną ofertę przygotowano także dla stomatologów kierujących swoich pacjentów na badanie TK. Szczegóły uzyskać można w Dentica Bieleccy – Racibórz, ul. Mariańska 6B (kierunek Opole, obok Cukierni Malcharczyk), tel. 784 487 332.